אור עקיבא – עיר עם יתרונות (שרק הולכת וצומחת)

בינינו, יצא לך לנסוע בשנים האחרונות על כביש החוף או על כביש 4 כאשר לפתע ראית שלט עם הכיתוב "אור עקיבא" ולמרות זאת לא נכנסת לביקור קצר בעיר?.. ובכן חבל, מדובר בפספוס… כן, בהחלט מדובר בפספוס. אור עקיבא היא עיר הנמצאת בתנופת צמיחה אדירה. נכון, מאז ומתמיד היו לה יתרונות, אך בשנים האחרונות יתרונות אלו רק הולכים וצומחים. הנה, אלו הם יתרונותיה (הרבים) של העיר:

יותר ירוק, יותר נוף 

אור עקיבא נהנית ממיקום פסטוראלי ייחודי! זו הקרבה המדהימה לחופי הים המהממים, זו הקרבה לנחלים הטבעיים שבאזור, וזו הקרבה לשמורות הטבע אשר מקיפות אותה. (כן, כל אלו הופכים את העיר למקום שכיף להימצא בו).

בעלת מיקום מדהים 

אור עקיבא מעניקה לתושביה נוחות אורבנית מצוינת. כן, ללא ספק מיקומה הנפלא של העיר בסמוך לצירים הראשיים של כביש החוף וכביש 4 (בין חיפה לת"א), ובין כבישי הרוחב הארציים, כל אלו מהווים יתרון אדיר לתושביה ולאורחיה (זהו אכן מיקום נוח ביותר). 

בנייה חדשה

העיר נמצאת בתנופה אדירה של פיתוח ובניית שכונות מגורים חדישות ומודרניות.

שכונות חדשות אלו מעניקות איכות חיים אורבנית ומודרנית, לרבות שבילי טיולים, שטחים ירוקים, מקומות מסחר, חנייה ועוד. 

יותר תרבות

אור עקיבא ידועה בהיכל התרבות שלה – המקום בו נמצא הקונסרבטוריון הנפלא ו"בית יד לבנים". כמו כן, העיר תתחדש לה בעתיד הקרוב בספרייה עירונית חדישה, ואף ייחנך בה בקרוב מוזיאון "שערי הארץ" (בו יסופר אודות סיפור העלייה לארץ –  פרויקט פרי תכנונה של האדריכלית בתיה סבירסקי מלול).

אזור תיירות

אור עקיבא ממוקמת בקרבת אתרי תיירות לאומיים ואף בעלי שם בינלאומי. בין היתר ניתן למנות את מוקדי התיירות שנמצאים במרחק כמה דקות בודדות בלבד של נסיעה מהעיר: קיסריה העתיקה, אמת המים, מבצר שוני ועוד.

יותר נגישות 

העיר נגישה ביותר גם בעבור משתמשי התחבורה הציבורית.

ובכן, מדובר בקרבתה של אור עקיבא לתחנת הרכבת קיסריה אשר משנעת את הנוסעים שבה לכל קצוות הארץ (דרום, מזרח, צפון – ו… כמובן שגם בדרכם חזרה).

אור עקיבא – יש בה הכל!

כן, בהחלט!  באור עקיבא ניתן למצוא מרכזי קניות ובעלי מקצוע מכל תחום, יש בה הכל. בין אם אתם מחפשים מנעולן שיחליף לכם את המנעולים או שיתקין לכם מצלמות אבטחה, באור עקיבא תמצאו את המומחים הנכונים. גם אם אתם רק מטיילים באזור, פיצריה מיוחדת שמציעה עבורכם מגוון מאכלים טעימים במיוחד ומדריכי טיולים שיקחו אתכם יחד איתם אל מסלולים שונים ומגוונים באזור, אור עקיבא ממלאה את הטיול שלכם בחוויות מאושרות.

גם גם וגם

האוכלוסייה המגוונת של אור עקיבא, אשר מורכבת ברובה מעולים ממדינות שונות, יצרה בעיר מרקם ייחודי והרמוני של שילוב תרבויות מגוון ביותר בכל הקשור למאכלים, מוסיקה, ומנהגים. 

אם הזדמנת והגעת לאור עקיבא, יש ביכולתך ליהנות מקולינריה אותנטית מדהימה – הריחות והטעמים של המדרחוב המרכזי בעיר, בהחלט מייצרים מקום תוסס ומעניין לכל אחד שמגיע לביקור בה. וואו איזה ריחות וטעמים ממלאים את הסביבה מתוך בית הקפה השכונתי.

"יש לי מספרה באור עקיבא"

מספרת לנו בחיוך מקסים הספרית שבבעלותה מספרה שנמצאת ליד חנות חומרי בניין מקומית (חנות ותיקה וידועה מאוד בעיר).

"הגעתי לכאן לפני 30 שנה די במקרה, ומאז נשארתי פה. אני מאוד אוהבת את החיים בעיר הזו. נוח מאוד לתת קפיצה קטנה לים מדי פעם, ואני גם אוהבת את האנשים שיש פה. וחוץ מזה, נוח להשיג פה הכל: לדוגמא אם אני צריכה שירותי מוניות באור עקיבא, אני רק מרימה יד וישר מגיעה מונית עם נהג שאני בטוח מכירה… אם אני צריכה אפילו בעלי מקצוע כמו דיאטנית או רואה חשבון באור עקיבא, יש את הכל. והכל נמצא במרחק של כמה צעדים ממני. לא צריך בכלל להתנהל פה עם הרכב…".

אור עקיבא – עבר הווה עתיד

העיר אשר שוכנת בין בנימינה (מצפון  מזרח), חדרה (מדרום), והים התיכון (ממערב), היא עיר עם מסורת ססגונית של העליות השונות שהגיעו לארץ. לאור עקיבא הגיעו בשנות ה- 50 וה- 60 של המאה העשרים עולים חדשים ממרוקו, רומניה, עירק, ואף ממקומות נוספים שעל גבי הגלובוס.  

כיום העיר הינה בעלת גוון עירוני כפרי. זאת הודות לאופייה העירוני, אשר ממוקם בסמוך לנופים הקסומים של הרי הכרמל מצפון, חופי הים ממערב, וקרבתה הכללית למקומות כפריים עם "הרבה טבע ועם הרבה ירוק".

תנופת הבנייה של העיר בכל הקשור לשכונות החדשות אשר נבנות בה (לרבות כבישי גישה חדישים, שבילי אופניים, מרחבים מסחריים ציבוריים, מדרכות רחבות, חניונים וכו') כל אלו מסמנים את העיר כאחת מהערים בהן צפויה עלייה גבוהה במספר התושבים, ואף גידול מזהיר בפעילותה האורבנית הכללית.

מקור השם אור עקיבא

אור עקיבא נקראת על שמו של התנא רבי עקיבא אשר היה מעשרת הרוגי מלכות. הוא עבר עינויים והוצא להורג בידי הרומאים בקיסריה הסמוכה.

בית חב"ד באור עקיבא – בית החב"ד בעיר מנוהל בידי הרב חיים מאיר ליברמן. חלק נרחב מפעילות בית החב"ד המקומי של העיר מתפרס גם בשטחי קיסריה הסמוכה.

אור עקיבא – עיר של חזון, חינוך, וערכים 

העיר דוגלת בחזון של שילוב תרבויות, פיתוח מרכזי טיפול חינוכיים, שיקום בעלי מוגבלויות ובאופן כללי חזון של שילוב אוכלוסייה חלשה במרקם הפעילות העירוני ובחיי התרבות שבה.

כמו כן, בשנים האחרונות ישנו מיקוד בכל הקשור לתנופה ופיתוח של אזורי תעשייה ומסחר – העיר עוברת בשנים האחרונות התחדשות בכל הקשור להקצאת שטחי מסחר גדולים ומרווחים – ניתן למצוא היום מספר קניונים מודרניים בעיר, ובהם את כל רשתות המזון, ההלבשה, הפארם וההנעלה אשר נמצאים בכל רחבי הארץ.

תפריט נגישות