אור עקיבא - כל סוגי הקניות והשופינג

על פי רוח התקופה המודרנית של היום, ניתן לכנות את החברה בישראל כחברה צרכנית במלוא מובן המילה. למעשה בישראל ישנה תרבות צריכה אשר שואבת את הרגליה הרבים מהחברה המערבית-מודרנית (זו אשר נותני הטון בה הם אלו האמריקאים.   כן, מה שקורה בארצות הברית זה מה שקורה גם פה – כמעט   באופן מיידי).

כאמור, החברה בישראל היא "חברה צרכנית". מראשית שנות האלפיים תרבות הצריכה המאסיבית של קניות, קניונים ושופינג באופן כללי, הם אלו אשר מאפיינים את אותה עקרת-בית, את הסבתא, הפנסיונר, הסטודנט, ובכלל את הישראלי הממוצע.

 במובן זה אור עקיבא אינה יוצאת דופן. להיפך, תושבי אור עקיבא מתאפיינים בהרגלי צריכה בולטים ביותר בחלק ניכר של תחומי החיים.

אז מה אנשים צורכים באור עקיבא?

אם יצא לך פעם להיכנס בצהריי היום לאור עקיבא, הרי ניתן להניח כי מיד הרחת את אותם ניחוחות עשן מלבבים אשר עולים      מעלה-מעלה ומתנוססים להם באוויר תוך כדי שהם "שטים" בדבוקה אחידה… זהו העשן אשר מגיע מכל אותם סטייקיות, דוכני השיפודים, עמדות ההמבורגרים, השווארמיות, דוכני הפלאפל, הנקניקיות, גריל העופות, הקבבים ומה לא…. זהו ריח שמגיע ממש מכל פינה ומכל עבר… וכן, בנוסף לריחות הבשר המגוונים, ניתן גם להריח מיד את הריחות הנפלאים של שלל התבלינים אשר מתמזגים להם יחדיו ויוצרים תחושה תוססת ושמחה – תחושה של עיר ססגונית – עיר אותנטית!

אז מה עושים עם כל הריחות האלה?

האמת? האמת היא שקשה מאוד (ואפילו כמעט בלתי אפשרי) לעמוד בפיתוי כשמריחים את הריחות של הרחובות המרכזיים באור עקיבא. אם במקרה נקלעת למקום בצהריי היום "על בטן ריקה", הרי ששלל הריחות, הטעמים, הקולות והמראות המגוונים, הם בהחלט משהו יוצא דופן ובהחלט משהו שיקשה עליך לעמוד מולו…

"בטח בטח, אי אפשר לעבור פה בלי לקחת איזה מנה…"

אומר לי קבלן עבודות גבס שנעמד לו לידי. הוא עומד, מחייך, ומגניב לעברי כמה מילים תוך כדי שהוא שם עוד קצת טחינה ועוד קצת חמוצים במנת השווארמה (העמוסה יש לומר) שהוא אוחז בידו… 

 "יש כאלו שמגיעים לפה במיוחד כדי לאכול את המנה "שלהם"… אנשים שיורדים במיוחד מהכביש הראשי ונכנסים לפה בשביל לתת ביס מנצח…", הוא מוסיף ואומר לי.

"אבל תכלס אור עקיבא זה כבר מזמן לא רק אוכל רחוב" מתערב בשיחה בחור גבוה שעומד מאחורינו, ממתין בסבלנות לתורו בשביל להגיע אל צנצנת החמוצים ושאר התוספות שניתנות חופשי בדוכן השווארמה,

"אני קבלן איטום באור עקיבא, וגם בכל האזור שמסביב לעיר, אבל האמת שיוצא לי להגיע הרבה מאוד גם למרכז – בעיקר לתל אביב. תאמין לי – היום לאור עקיבא אין מה להתבייש במקומות של האוכל שלה – יש פה מקומות שחבל על הזמן…" הוא מוסיף.

"היום יש בעיר מסעדות באותה רמה שיש בתל אביב. מסעדות אסיתיות טובות, איטלקיות, בתי קפה של כל הרשתות הידועות, קונדיטוריות ברמה גבוהה… היום יש פה כבר הכל" הוא מוסיף תוך כדי שהוא שם עוד קצת חריף לתוך הפיתה שלו.

אור עקיבא – מקום מצויין לשופינג

יש לך צורך בבד משי מיוחד כתוספת לכורסא של הסלון שלך? יש לך צורך באיזה שרוך נעל בצבע צהוב שקשה למצוא בקניון הסטנדרטי? או אולי הינך זקוק למתפרה בשביל לתפור את כיס הג'ינס שנקרע לפתע?

ובכן, אור עקיבא היא הפתרון לכל אלה. אור עקיבא הינה עיר שבה אפשר למצוא את כל המוצרים המיוחדים, כל אותם דברים קטנים, וכל הדברים שקשה למצוא במקומות אחרים. מדובר במוצרים ונותני שירותים שכבר קשה למצוא היום באופן כללי, ובוודאי שכמעט ולא ניתן למצוא אותם בקניונים הגדולים או במרכזי הסחר החדישים. 

קונים את זה יחד עם "הסבר"

כן… אותם המוכרים ונותני השירותים באותם החנויות הקטנות – "חנויות של פעם" אפשר לקרוא להם, הם אותם אלו שתמיד ידאגו לתת לך איזו עצה שימושית כגון "אל תשכח לעשות כך וכך" או "תיזהר שלא…" . ובינינו, איפה עוד אפשר למצוא יחס כזה היום?  אור עקיבא היא פנינה אמיתית לכל אותם מחפשי "מציאות", כל אותם אלו שזקוקים למוצר ייחודי, וכל אותם אלו שאוהבים לקבל יחס אישי (כן, יחס אישי של ממש). זו בהחלט חוויית צריכה שכבר כמעט ואינה קיימת היום בארץ. מדובר בחווית צריכה נפלאה!

אור עקיבא – יש בה גם וגם

בהחלט. לא רק "חנויות של פעם" ניתן למצוא בעיר. היום יש בעיר את כל נותני השירותים והמקצועות שרק אפשר לדמיין – בין אם זה גנן מקצועי, קונדיטור, חשמלאי רכב, עורך דין, מנעולן, קוסם, צלם אירועים, או קוסמטיקאית באור עקיבא, את כל אלו (וגם רבים נוספים) ניתן למצוא היום במרכזי הסחר של העיר וגם באזורים הפחות מרכזיים של העיר.

ומה לגבי מחירים – כמה זה עולה?

תתפלאו (או לא), אבל רמות המחירים באור עקיבא בכל הקשור למרכזי הקניות הגדולים כגון הקניונים, המתחמים הגדולים ומרכזי המסחר, אלו הם מחירים דומים ביותר למקובל בכל רחבי הארץ. והרי במקומות אלו לרוב מדובר ברשתות ארציות – רשתות  בעלות מדיניות מחירים זהה כמעט בכל סניפי הארץ.

עם זאת, בכל הקשור לדוכני המזון הוותיקים, בכל הקשור לדוכני אוכל הרחוב, הסטייקיות, השווארמה, הפלאפל, וגם כל החנויות המצויות במתחם השוק כגון: פירות, ירקות, דגים טריים, תבלינים ומוצרי ניקיון, ובכן פה כבר ניתן למצוא מחירים אטרקטיביים ביותר באור עקיבא. ישנם צרכנים רבים אשר מגיעים אל העיר במיוחד ממקומות מרוחקים (מאזור המרכז או מצפון הארץ), וזאת אך ורק עבור שופינג וקניות. אור עקיבא בהחלט מהווה מקור משיכה בשל היתרונות שלה: מחיר אטרקטיבי (במוצרים מסויימים), בשירות האישי שיש בה, ובמוצרים הייחודיים שאפשר להשיג באותן "חנויות של פעם".

תפריט נגישות