תרבות באור עקיבא

אור עקיבא נמצאת בשנים האחרונות בתנופה מרשימה. אפילו מרשימה ביותר יש לומר. מדובר בקצב מהיר של פיתוח בנייה, פיתוח שכונות מגורים, סלילת שבילים חדישים, פארקים ירוקים, כבישים רחבים, מדרכות, קניונים, מרכזי סחר, בתי קפה ועוד.

"מי שמגיע בשנים האחרונות לאור עקיבא לא יכיר אותה… תאמין לי, זה לא אותו מקום של פעם…" אומר לנו נהג מונית באור עקיבא ממש עם "נחיתתנו" בלב העיר. "אם אתם צריכים להגיע אל הקונסרבטוריון, תמשיכו ישר עד הסוף ואז ימינה בכיכר…" המשיך נהג המונית והשיב באדיבות לשאלתנו…

הקונסרבטוריון של אור עקיבא 

הקונסרבטוריון שנמצא בתוך היכל התרבות במרכזה של העיר, הוא המקום אליו הזדמנו באותו ערב של קיץ חמים והוא אשר מהווה את ההשראה למאמר זה.

הקונסרבטוריון אשר פועל בעיר הוא מקום פעיל מאוד ויש בו פעילויות של מוסיקה קלאסית מסוגים שונים ואף מוסיקה מודרנית. בין היתר ניתן למצוא במקום שיעורים ללימודי נגינה על כלים כגון: פסנתר, גיטרה, תופים, כלי מיתר כמו כינור וצ'לו, כלי הקשה שונים, כלי נשיפה, ולמעשה כמעט על כל הכלים שיש לעולם הנגינה להציע. כמו כן, ניתן למצוא במקום גם שעורי פיתוח קול עבור ילדים וגם עבור מבוגרים אשר מועברים על ידי מיטב המורים בתחום.

בנוסף לכל אלה, הרי שהדובדבן שבקצפת של המקום, אלו הם אותם אירועים ססגוניים אשר נערכים מפעם לפעם –  מדובר בהופעות חיות של כלי נגינה, של זמרים ואף של קונצרטים חגיגיים.

 

"אני יודע שעיריית אור עקיבא משקיעה הרבה מאוד בפיתוח של תחומי התרבות והספורט"

אומר לנו צלם אירועים שפגשנו במהלך הקונצרט, "לא פלא שלקונצרטים האלו אנשים מגיעים מכל הארץ. הרמה בהחלט נחשבת לטובה", המשיך בדבריו הצלם.

"תשמע, אם תלך עכשיו לכל משרד תיווך באור עקיבא, תשמע מכולם את אותו הדבר – הדירות החדשות בעיר נחטפות כמו לחמניות", הוסיף הצלם המקומי בגאווה.

ובכן, בכל הקשור לתחום התרבות והספורט, בהחלט ניתן לראות "קפיצת מדרגה" בכל הקשור לפעילויות הספורט והתרבות השונות שבעיר (במרכזי המוסיקה, מרכזי התרבות, המחול והתיאטרון).

גם ספרייה עירונית וגם מוזיאון 

כחלק אינטגרלי מחזונה של אור עקיבא, תוכנית המתאר של העיר כוללת פרויקטים של בנייה אשר כוללים את מתחם היכל התרבות של העיר. מתחם היכל התרבות כולל בתוכו את הספרייה העירונית וגם את מוזיאון "שערי הארץ" אשר מספר את סיפורם של העליות השונות (העליות של המאה העשרים לארץ ישראל). הפרויקט הופקד בידיו של משרד האדריכלות בתיה סבירסקי מלול (הידוע כאחד ממשרדי הארכיטקטורה המובילים בישראל). 

"העולים מחבר העמים הביאו איתם רוח של תרבות ומוסיקה"

הוסיף ואמר לנו אותו צלם אירועים, "בשנים האחרונות אפשר לראות בכל מקום ברחבי העיר – ליד הבנקים לדוגמא, ליד הסופר, ואפילו ליד הכניסה לקניון, אנשים שיושבים בשעות היום עם איזה אקורדיון או כל כלי נגינה אחר, כשהם מנגנים מוסיקה נעימה לאנשים שהולכים להם ברחוב… אני חושב שזה דבר יפה דווקא, זה נותן לאנשים שפה יותר רוגע… וסיבה לחיוך קטן תוך כדי החיים ותוך כדי הריצות של היומיום…" הוסיף באומרו ידידינו הצלם.

ובכן, העולים ממדינות חבר העמים אשר הגיעו במרוצת השנים אל אור עקיבא החביבה, אכן הביאו עימם רוח של תרבות מוסיקאלית עשירה ואת ההשלכות לכך ניתן להרגיש בהתפתחות הקונסרבטוריון העירוני ואף בהשתלבותם של עולים אלו כמורים לנגינה ולמוסיקה (במקומות השונים שברחבי העיר).

לתושבי אור עקיבא קל (מאוד) לצרוך תרבות

מיקומה הייחודי של אור עקיבא אשר שוכנת בסמוך לאטרקציות רבות ולמוקדי תיירות ובילויי, מאפשר לתושביה להגיע למקומות רבים ואיכותיים אשר מספקים באופן תדיר מופעי תרבות איכותיים.

הנה, אלו הם המקומות אליהם תושבי העיר יכולים להגיע בתוך 2 עד 5 דקות נסיעה. כן, לא יותר מזה…

אמפי שוני שבבנימינה

מקום מדהים אשר מתקיימות בו הופעות מגוונות של הטובים ביותר בקרב אמני ישראל: הופעות רוק מגניבות, הופעות ים-תיכוניות מרגשות, או הופעות של אמנים צעירים שפרצו לחיינו, אלו הם רק חלק מהאפשרויות שניתנות בעבור הקהל שמגיע למקום. ו…..כל זה כאשר איכויות ההופעות במקום (מבחינת סאונד ותאורה) הם מהמשובחות ביותר שיש בארץ. כן, כל זה נמצא בעבור תושבי אור עקיבא במרחק של 5 דקות בלבד.

האמפי תאטרון הרומי שבקיסריה

כן, "ערב טוב ק-י-ס-ר-י-ה…" מי לא מכיר את המשפט הזה של הזמרים הכי ידועים בארץ ברגע בו הם עולים על הבמה מספר 1 בארץ… הבמה של קיסריה. מדובר בהופעות של הגדלים ביותר: שלמה ארצי, יהודה פוליקר, בועז שרעבי, החברים של נטאשה, משינה, איל גולן, אביב גפן, שרית חדד, שלום חנוך וכו' וכו'. זה המקום בו לראות הופעה זה למעשה אירוע שמייצר זיכרון מרגש שנשאר איתנו לכל החיים. מדובר באווירה מחשמלת וייחודית, אשר מתקיימת במבנה עתיק ומרהיב, מקום המאפשר מראה ייחודי הנשקף ממקום הישיבה אל עבר הבמה, וכל זה בתוספת סאונד ותאורה מהמשובחים ביותר שניתן לקבל בעולם. וכן, המקום המרהיב הזה נמצא במרחק של 2 דקות בלבד מתושבי אור עקיבא.

קיסריה העתיקה 

מדובר במראות מרהיבים ומדהימים כמו למשל: אמת-המים העתיקה שלאורך חוף הים של קיסריה (הידועה בצורת הקשתות שלה), במקומות הארכיאולוגים העתיקים והמיוחדים מהתקופות הקדומות שניתן לראות בנמל קיסריה המרהיב (הנמל שוכן במפרץ הים של קיסריה העתיקה) , במוזיאון "ראלי" (בו מוצגים בעיקר ציורים ופסלים מאמריקה הלטינית ומספרד), באתר ארכיאולוגי הקרוי "פסיפס הציפורים" (פריט ארכיאולוגי קדום שמהווה ממצא של כנסייה עתיקה) ומקומות נוספים. וכן, מקומות אלו שממוקמים בקיסריה נמצאים במרחק של עד 2 דקות בלבד מתושבי אור עקיבא…

בילוי נעים!

תפריט נגישות